logo
 

Modernios interneto svetainės svarba

moderni interneto svetaine

Modernios interneto svetainės svarba

Labiau nei bet kada anksčiau, dabar interneto svetainės atlieka milžiniškai svarbią rolę kiekviename versle ar projekte. Technologijai sparčiai žygiuojant į priekį, vartotojai įgauna vis daugiau priemonių, leisiančių pasiekti informaciją internete. Jei anksčiau dauguma vartotojų sėsdavo prie stacionaraus ar nešiojamojo kompiuterio, dabar tendencija keičiasi ir žmonės vis mieliau renkasi naršyti savo išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais. Ženkliai patobulėję nešiojamieji prietaisai įgalina vartotojus pasiekti norimą informaciją vos per keletą akimirkų. Šio fakto jums, kaip vienokio ar kitokio verslo savininkui, praleisti pro pirštus nederėtų, jei norite ir siekiate išlikti konkurencingais.

interneto-suvartojimas-mobilieji-ir-stacionarus

Interneto svetainės universalumas

 

Ar tai svarbu? Tikrai taip! Ir netgi labai.

Pirmas žingsnis į sėkmę yra šio fakto supratimas ir nuosprendis imtis veiksmų jau dabar.

Kuo jūsų interneto svetainė turėtų pasižymėti ir kokias funkcijas atlikti tam, jog konkurentai jūsų neaplenktų?

 

  • Prisitaikantis dizainas (responsive design)

Jūsų svetainė turi būti pritaikyta naudotis bet kuriuo stacionariuoju ar mobiliuoju įrenginiu, pradedant nuo mažiausią ekraną turinčio išmaniojo telefono ir baigiant pusantro metro įstrižainės ekraną turinčio televizoriaus (Smart TV).

  • Krovimo greitis

Ne be reikalo paieškos sistemos traktuoja užsikrovimo greitį kaip vieną iš svetainės kokybės rodiklių. Tam tikros apklausos parodė, jog lankytojai tikisi užkrauti svetainę per mažiau nei vos 2 sekundes. Jei tai užtrunka daugiau nei 3, nemaža dalis lankytojų tiesiog išeina ir greičiausiai niekada nebegrįžta. Kiekviena sekundė yra svarbi!

  • Lengvai suprantamas svetainės išdėstymas

Lankytojai atvykę į jūsų svetainę turėtų bemat perprasti svetainės išdėstymą, pastebėti svarbiausias antraštes, lengvai rasti ir suprasti svetainės nuorodas į vidinius puslapius (meniu). Visa tai yra vadinama naudotojo patyrimo dizainu (user experience design, arba UX). Dėl šių ir kitų priežasčių daugiau tikrai ne visada yra geriau.

  • Galimybė lengvai atnaujinti svetainę

Yra labai svarbu bent kartas nuo karto atnaujinti savo svetainėje publikuojamą informaciją. Visada švieži informacija suteiks lankytojams pasitikėjimo jausmą, o Google paieška gali jus už tai apdovanoti aukštesniu reitingu paieškos sistemos rezultatuose.

  • Vientisumas, pastovumas bei išbaigtumas

Vertėtų savo svetainėje naudoti tokias pačias ar panašias spalvas, kaip jau galbūt naudojate savo reklaminėse iškabose, vizitinėse kortelėse, ar kitoje rinkodaros medžiagoje. Kolorito bei stiliaus vientisumas padės kurti prekinį įvaizdį, lengviau išlikti kliento atmintyje. Taip pat ir kiti elementai kaip šriftas ir išdėstymas yra taipogi svarbūs. Taip pat svarbu įsitikinti, jog svetainėje neliko nei vienos klaidos ar neveikiančios nuorodos.

 

Internetinio Marketingo Strategija

 

Pilnai optimizavus svetainę reikia pradėti galvoti apie internetinio marketingo veiklą. Tai yra vienodai svarbus, o galbūt net ir svarbesnis žingsnis link pilnavertės interneto svetainės.

Toliau aptarsime keletą svarbiausių internetinio marketingo strategijų.

  • Paieškos Sistemų Optimizavimas (SEO) ir Paieškos Sistemų Marketingas (SEM)

Stipri SEO/SEM strategija leidžia iškelti jūsų įmonės vardą į paieškos viršų. Tai palaipsniui jūsų įmonės ar prekės ženklo pavadinimą padės sutapatinti su tam tikrais jūsų verslą apibūdinančiais raktažodžiais, ko pasekoje jūs galėsite pritraukti daugiau klientų.

  • Svetainės srauto analitika (Google Analytics)

Svarbu sekti ir analizuoti įvairias svetainės metrikas, tokias kaip unikalus lankytojų skaičius, puslapių peržiūros, vidutinė trukmė, procentinis rodiklis, parodantis, kiek lankytojų atėję iškart išeina (bounce rate) ir daugybę kitų. Šių rodiklių sekimas ir analizavimas padeda suprasti pasiektą progresą, įvertinti kaip gerai veikia viena ar kita strategija.

  • Unikalaus turinio kūrimas

Unikalaus turinio kūrimas gali būti ypatingai naudingas įrankis, siekiant pritraukti naujų lankytojų ir klientų. Įvairūs straipsniai ir publikacijos padeda sustiprinti jūsų poziciją paieškos sistemose pagal atitinkamus raktažodžius.

 

Pilnavertė interneto svetainė

 

Jei sėkmingai įvykdysite abi dalis, o tai yra:

  1. … užtikrinsite, jog jūsų svetainė yra iki galo išdirbta ir visokeriopai optimizuota,
  2. … ir sėkmingai vykdysite pagrindines internetinio marketingo strategijas,

tada galėsite būti ramūs, jog pilnai išnaudojate savo svetainės potencialą ir galėsite džiaugtis jos nešama nauda.

 

Turite klausimų apie mūsų siūlomas paslaugas ar norėtumėte aptarti bendradarbiavimą? Susisiekite su mumis ir galime viską apšnekėti prie kavos puodelio!

+370 617 77792
uzklausa@avo.lt